Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
w Lubinie

411px-POL_powiat_lubiński_COA.svg

#Szczepimy się

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia zachęcają do profilaktyki chorób zakaźnych.

Dzieci, które skończyły 12 rok życia, mogą się szczepić przeciw COVID-19 od 7 czerwca 2021 r. Od 14 grudnia 2021 r. rodzice mogą zapisywać także na szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Dzieci otrzymają szczepionkę firmy Pfizer.

Na szczepienia dziecko można zarejestrować:

  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień Znajdź punkt szczepień
  • dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL i nazwisko Twojego dziecka, podaj numer telefonu, na który odbierzesz  potwierdzenie, i wybierz termin szczepienia.

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-przeciw-covid-19-dla-dzieci

Wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia. 

Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich na podstawie dotychczasowej organizacji szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od listopada 2021 r. 

Skip to content